Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Do góry

Top

Nie skomentowano

Bezpieczna Ziemia Trzebnicka

Bezpieczna Ziemia Trzebnicka

Od kilku dni udostępniona przez Policję Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa także na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki temu prostemu narzędziu każdy może mieć swój wkład w poprawę stanu bezpieczeństwa naszej Małej Ojczyzny. 

Idea przyświecająca powstaniu mapy jest bardzo prosta – to mieszkańcy posiadają zazwyczaj najbardziej aktualną wiedzę o tym co się dzieje w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Informacja anonimowo przekazywana za pomocą mapy ma pomóc Policji w szybszej identyfikacji, reagowaniu i eliminacji pojawiających się w rejonie przypadków naruszania porządku prawnego. Z czasem dokonywane na niej wpisy będą także świadczyć o skuteczności Policji w rozwiązywaniu zgłaszanych przez lokalną społeczność problemów.

Mapa ta może też, nieco przy okazji, wspomóc lokalne samorządy w radzeniu sobie z pojawiającymi się patologiami – bo chyba idealnie byłoby, gdyby zamieszczenie informacji np. o dzikich wysypiskach śmieci stawało się automatycznie impulsem dla odpowiedzialnych służb do ich uprzątnięcia.

Przeglądanie i dokonywanie wpisów na mapie jest proste i intuicyjne. Nie ma potrzeby zakładania konta czy logowania się. Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się pod linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

Irytują cię przypadki łamania prawa w bliższym lub dalszym sąsiedztwie? Nie narzekaj, nie udawaj, że problem cię nie dotyczy, ale działaj! Zachęcamy do aktywnego i konsekwentnego użytkowania mapy, tak aby uczynić Ziemię Trzebnicką jeszcze bezpieczniejszym i przyjemniejszym miejscem na ziemi.

 

Skomentuj

6 − cztery =